Volejte: Pondělí- Pátek: 8:00 - 18:00
info@zapecova.cz+420 733 284 824

Vláda schválila prodloužení daňových úlev a posunula termín pro podání daňového přiznání

7 října, 2020
Kristýna Zápecová

Vláda schválila návrh ( tzv. Liberalizační balíček III.), který prodlužuje několik daňových úlev přijatých v rámci Liberačního balíčku I a II, zejména posouvá lhůtu pro podání daňového přiznání k dani z příjmu do 18. srpna 2020.

Vláda odložila termín daňového přiznání již podruhé. Obvyklý termín podávání daňového přiznání, který je 1. dubna, posunula nejdříve na 1. července 2020. Aby ale mohla ponechat živnostníkům a podnikatelům delší čas na překlenutí těžkého období, posunula termín až na 18. srpna. Pokud tedy ještě nemáte hotové přiznání, není třeba zoufat, času máte dost.

Dokdy musí OSVČ předat Přehled o příjmech a výdajích?

ČSSZ ani zdravotní pojišťovny zatím termín neposouvají. Česká správa sociálního zabezpečení zatím promíjí sankce za pozdní dodání Přehledu  o příjmech a výdajích až do 3. srpna 2020. K tomu, jestli se bude termín ještě posouvat, se zatím nevyjádřila.

Kdo se ale vyjádřil, je největší zdravotní pojišťovna VZP, kde bude platit původní termín odevzdání Přehledu o příjmech a výdajích, a to 3. srpna 2020.

Pokud hledáte účetní, která Vám s tím vším pomůže, neváhejte mě kontaktovat.

Co přiznání a daň z nabytí nemovitých věcí?

Povinnost podat daňové přiznání a odvést daň z nabytí nemovitých věcí má asi největší změnu. Odsouvá se až na konec roku, tj. na 31. prosince 2020.

Jaké další změny spadají do Liberalizačního balíčku III.?

  • Faktické odložení přiznání a platby daně z nabytí nemovitých věcí do konce letošního roku.
  • Prominutí DPH na bezúplatné dodání základních ochranných prostředků, u nichž vznikla povinnost přiznat daň v období od 18. 5. 2020 do 31. 7. 2020.
  • Faktické posunutí lhůty pro podání daňového přiznání k dani z příjmů do 18. 8. 2020
  • Automatické prominutí úroku z prodlení a úroku z posečkané částky vzniklých od 12. 3. 2020 do 31. 12. 2020 v případech, kdy bylo správcem daně individuálně povoleno posečkání či úhrada ve splátkách z důvodů souvisejících s koronavirem.
  • Prominutí správního poplatku za podání žádostí na finanční či celní úřad učiněných do konce roku 2020.
  • Faktické posunutí lhůty pro oznámení osvobozeného příjmu do 18. 8. 2020.
  • Prominutí pokuty za opožděné podání vyúčtování zaměstnavatele, pokud k podání vyúčtování došlo do 31. 5. 2020.
  • Faktické posunutí lhůty pro podání dodatečného daňového přiznání k dani z příjmu za rok 2018 těm subjektům, u nichž došlo v průběhu roku 2019 ke změně způsobu uplatňování výdajů nebo k zahájení účtování, vedení daňové evidence apod. Termín pro podání a úhradu daně se posouvá do 18. 8. 2020.

Domluvte si se mnou nezávaznou konzultaci

Pokud hledáte schopnou účetní, neváhejte mne kontaktovat.
NAPSAT SI O TERMÍN

2 comments on “Vláda schválila prodloužení daňových úlev a posunula termín pro podání daňového přiznání”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zápecová financial

GDPR

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram